Ahojky, jsme v 1.kole SONPzTS tak pls hlásněte tady pro Ginny and Kristen a Alice Cullen-Hale :)
Děkujem mooc!! :)


něco o High school musical1

11. března 2008 v 16:38
HIGH SCHOOL MUSICAL je zábavný hudební film, který v poslední době nabral obrovské oblíbenosti néjen v USA, ale i u nás !High School Musical je vlastně film, ve kterém krerém se dějí hned 2 věci najednou. Herci ve filmu hrají ale i zpívají.Zpívají ale tak, aby to pasovalo do filmu, to znamená, že když každou chvíli zpívají nějakou písen, je to vlastně kus filmu s dějem.Už z názvu je poznat, že se jedná o muzikál ve velmi moderné podobě. Tento film vás nadchne, tak jako nadchnul spoustu milionů lidí po celém světě, nejenom teenagerů.Je to film u kterého se budete bavit, zpívat, tančit a taky rozhodně se na co dívat.Skvělé záběry a výběr herců se opravdu vydařil.

Dvě hlavní postavy filmu jsou Troy Bolton (Zac Efron) a Gabriela Montez (Vanessa Hudgens) .Troy je oblíbený kapitán basketbalového mužstva Wild cats , v češtině = Tygři a Gabriela je zase intelektuálkou, kterou baví zejména matematika a věda.Ze začátku to vypadá, jako by to byli dva odlišní lidé,ale nakonec k sobě najdou cestu.Troy i Gabriella navštěvují stejnou střední školu, proto HIGH SCHOOL MUSICAL, neboli Muzikál ze Střední .
Gabriela, velmi chytrá holka snad na všecky možné předměty se právě přestěhuje do nového města a začně navštěvovat střední.Né že by byla šprtkou, ale učení jí baví a hlavně jí jde.Film začíná nabírat na obrátkách, když se ti dva potkají o zimních prázdninách . Hnedka si padli do oka a zazpívali si spolu jeden společný duet.Od té doby se už takřka znali a začali mít mezi sebou zvláštní vztah.Troy se stydí a bojí se říct svým kamarádům jak umí zpívat a proto to nechá plavat, nikomu nic neřekne.Všecko to však praskne, když největší nepřátelé Troye - Sharpy Evans a její bratr Ryan Evans si všimnout zájmu právě Troye a Gabriely na školním muzikálu.Hloupá blondýnka Sharpay hraje už od školky v divadelních představeních, takže je přesvědčena, že i tento rok získá hlavní roli společně se svým bratrem , nejlepším tanečníkem na škole a Troy a Gabriela je docela dost v tomto ohrožuje.
Při zkouškách na hlavní roli muzikálu,který procvičují na závěr roku jsou Sharpy a její bratr Ryan jasnými vítezi,ovšem než zazpívali Troy a Gabriela.Aby měli hlavní roli Troy a Gabriela by sourozenci Sharpy a Ryan nepřežili a proto se uspořádá druhé kolo.
"Basketbalový tým" Troye a "tým chytrých" Gabriely to tak nechtějí nechat.Né, že by jim záviděli ale tým chytrých v čele Taylor MC Kessie, mimochodem Gabriely nejlepší kamarádka, vede desetibojařský tým East High a chce aby se Gabriela věnovala pevně tomu, čemu má, aby se soustředila na velké vítězství v desetiboji.Gabriela se do toho zpívání ale tak vžila, že desetiboj jí je víceméně vedlejší.Tým basketbalistů zase
nechce přijít o Troye, kapitána družstva.Proto se tyto dva týmy rozhodnou připravit past, do které se chytne Troy a Gabriela ho uslyší jak říká, že se s ní už neuvidí.Troy je však v domění, že Gabriela nic neslyšela a chová se dál jakoby se nic nestalo. Gabriela se začla k němu chovat úplně jinak než předtím, což Troy pořád nechápe, protože neví, že to slyšela.Dokonce mu řekla, že na druhé kolo na hlavní roli s ním nepůjde a záměrně se mu vyhýbá.Oba dva jsou z toho smutní.
Nejlepší kamarád Troye - Chad a nejlepší kamarádka Gabriely - Taylor si řekli, že to takhle dál nemůžou nechat a tak se je pokouší dát zpátky dohromady.Troy je pro, Gabriela však už nechce.Troy navštíví Gabrielu doma, ale ta dělá, že tam není.Troy se nenechá jen tak odpálkovat a začně jí volat. V tom vyleze na její balkon a začně jí zpívat písen, kterou spolu zpívali při jejich prvním duetu, písen u které se poznaly.Všecko bylo zase v pořádku a začli spolu konečně trénovat na druhé kolo.Bohužel je uslyší potvora Sharpay a její bratr Ryan a chtějí jim uškodit. Moc dobře totiž vědí, že kdyby přemluvili profesorku, aby přesunula druhé kolo až na zítra Troy, ani Gabriela by se nemohli účastnit protože Troy má zápas a Gabriela desetiboj.
Troy a Gabriela to však hodí za hlavu , druhý den se jim to podaří stihnout a hurá do zpívání.Všem se jejich písen líbila natolik, že dostali oba dva role.Závěr filmu se odehrává na hřišti, kde Tygři vyhrají zápas a vše konČí krásnou písní o tom, že sny se mohou vyplnit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama